Місячника боротьби із захворюванням на туберкульоз

24 березня в Україні відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я третя частина населення планети інфікована мікобактерією туберкульозу (МБТ). Щорічно на планеті виявляють 8-9 млн осіб, які вперше захворіли на цю підступну хворобу, а помирає від неї близько півтора мільйона людей, абсолютна більшість з яких – мешканці країн, що розвиваються.

За статистикою нині щодня в Україні від цієї хвороби помирає 11 людей, а щорічно до 4-х тисяч. У минулому році на туберкульоз захворіли понад 21 тисячу осіб.

Тому профілактика туберкульозу серед дітей та учнівської молоді потребує особливої уваги, адже завчасна інформаційно-просвітницька робота є найефективнішою у попередженні поширення цього соціально небезпечного захворювання.

З метою виконання обласного Плану заходів із проведення Місячника боротьби із захворюванням на туберкульоз у Полтавській області в закладах освіти Гребінківського району в співпраці із закладами охорони здоров’я проведено широку інформаційну кампанію.

На сьогоднішній день заходами з питань профілактики туберкульозу охоплені всі 11 загальноосвітні школи району. Просвітницькі обговорення відбувається із залученням батьківських колективів. Педагогами проводяться тематичні заходи у формі лекцій, бесід, анкетувань, загальношкільних лінійок, оформлень стінгазет та буклетів, випуску листівок, написання диктантів, зустрічей та консультацій з працівниками медичних установ, перегляду фільмів тощо.

Кількість учасників інформаційно-просвітницьких заходів у рамках Місячника боротьби із захворюванням на туберкульоз складає 1167 осіб.

viber image 2019-04-15  14.34.26viber image 2019-04-15  14.33.11viber image 2019-04-15  14.41.02 viber image 2019-04-15  14.17.41viber image 2019-04-15  14.32.56