Районний етап Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна».

76609890 397261921160132 5152083111462305792 o

У вересні-жовтні 2019 року відділом освіти, молоді та спорту Гребінківської РДА організовано проведення районного етапу Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна».

На конкурс представлено 9 краєзнавчо-дослідницьких робіт. Велику організаційну роботу з масового залучення учнівської молоді до експедиції та забезпечення ефективних результатів провели заклади освіти Гребінківського району. Аналіз надісланих матеріалів показує, що учнівська молодь значно розширила тематику своїх досліджень. Частина напрацювань юних пошуковців пов’язана з вивченням бойових подвигів воїнів АТО, вшануванням пам’яті загиблих та волонтерською допомогою. Діти активно вивчають рідний край та його довкілля, переймаються екологічними проблемами.

Пошуковий загін Майорщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівники заступник директора з виховної роботи школи Полторацька Н.Г., учитель української мови і літератури Яковлєва Л.Ю., вчитель фізичної культури Савченко В.В.) провів дослідження виникнення села Майорщина, передумови зведення Свято-Покровського храму, історію його будівництва.

Пошуковий загін Тарасівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівники вчитель фізики і математики Корж Л.Г., вчитель української мови та літератури Бескішкіна А.М.) дослідив біографії земляків - борців за незалежність сучасної України.

Пошуковий загін Короваївської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівники директор школи Кривенченко М.Ф., вчитель математики Кривенченко В.І.) провів дослідження історії нашого народу в переломні моменти боротьби за волю та незалежність з часів Київської Русі, періоду Української революції, Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, подій на Сході України в наш час.

Пошуковий загін Овсюківська ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник вчитель початкових класів Скред В.О.) висвітлив історію козацтва, описав діяльність видатних особистостей періоду козацької доби, дослідив факти з історії козацького села Овсюки, організацію козацької республіки ім. Дмитра Вишневецького.

Пошуковий загін Рудківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник заступник директора з виховної роботи Шевченко О.В.) дослідив історію української вишивки.

Пошуковий загін Кулажинської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівники вчитель біології Дяченко О.С., вчитель інформатики Васько С.О.) представив краєзнавчо-дослідницьку роботу про річку Гнилу Оржицю, яка протікає територією Гребінківського району.

Пошуковий загін Почаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівники бібліотекар Бондаренко Л.А., вчитель зарубіжної літератури Осташко Т.В.) провів дослідження порід тварин, яких розводять в їхньому селі, організації роботи сучасних тваринницьких господарств.

Пошуковий загін Сербинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник вчитель зарубіжної літератури Кривошей О.Г.) записав старовинні пісні села Сербинівка.

Пошуковий загін Сліпорід-Іванівської ЗОШ І-ІІ ступенів (керівник вчитель англійської мови Шепель І.О.) провів дослідження історії міста Гребінка.

На підставі висновків журі районного етапу експедиції переможцем конкурсу став пошуковий загін Майорщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Призерами конкурсу було визнано пошукові загони Тарасівської та Короваївської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Переможець та призери районного етапу візьмуть участь в обласному етапі експедиції.