Огляд-конкурс на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної роботи

Найважливішою умовою існування правової держави є наявність громадянського суспільства.

Україна перебуває сьогодні лише на початковій стадії розвитку такого суспільства, яке неможливе без активних громадян. Адже будувати нову незалежну державу можуть лише ті, хто розуміє, що права людини священні, що за них потрібно боротися, що вони не існують без обов'язків. А оскільки будуватимуть нову країну сьогоднішні діти, то активну в правовому плані людину необхідно розвивати змалку, особливо в шкільному віці.

З 5 березня по 31 травня 2020 року проведено районний етап огляду-конкурсу на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної роботи у закладах загальної середньої освіти району.

Журі огляду-конкурсу при визначенні кращих робіт спиралось на основні критерії оцінювання поданих матеріалів: наявність системності у правовиховній та правоосвітній роботі; наявність правопорушень серед учнів; форми і методи проведенню профілактичної роботи з учнями; стан правоосвітньої роботи: кількість і якість проведення лекцій, бесід, диспутів, зустрічей з працівниками правоохоронних органів; ефективність правової освіти та виховання, зв’язки закладу освіти з правоохоронними органами; організацію позакласної виховної роботи з урахуванням правовиховного компоненту; систему викладання предметів правового циклу; наявність куточків, стендів права; перегляд учнями кінофільмів, слайдів з правової тематики; інноваційні форми та методи правоосвітньої роботи з учнівською молоддю; організація учнівського самоврядування; форми та результати првоосвітньої роботи з батьками; естетичне оформлення матеріалів.

Журі відзначило, що педагогічні колективи приділяють значну увагу правовому вихованню учнів, формуванню у них поваги до законів і дотримання правових норм, усвідомленню відповідальності перед законом та суспільством за свої вчинки, організації змістовного дозвілля учнівської молоді, проведенню просвітницької роботи з батьками щодо виховання дітей, забезпеченню тісної співпраці з правоохоронними органами.

Переможцем огляду-конкурсу на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної роботи у закладах загальної середньої освіти району визначено Рудківську ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Ічанський О.І.).

Матеріали переможця будуть надіслані для участі в ІІ (обласному) етапі огляду-конкурсу.

103151574 551304359089220 5150265986587475741 o