Україна соборна: від ідеї до життя

den sobornosti

Будь-яке загальнонаціональне свято цінне, в першу чергу, тим, що кожна людина бачить в ньому зміст, який знаходить близьку загальним цінностям символіку.

Особливістю пам'ятних дат є те, що їхнє значення перевищує зміст історичних подій, набуваючи нової актуальності. Саме таким днем є День Соборності.

Ми стоїмо перед необхідністю вирішення таких же завдань, але в іншому історичному та політичному контексті: стаємо учасниками складних процесів інтеграції, логіка яких в об'єднавчій ідеї, єднанні навколо принципів, які дозволяють наповнити новим перспективним змістом наше минуле і сучасне, - відкрити дорогу в майбутнє.

Перефразуємо Івана Франка: «Ми збудуємо Єдину Україну тоді, коли навчимося відчувати себе українцями без якихось офіційних кордонів і умовних розмежувань». Треба об'єднувати, а не шматувати Україну.

Якщо майже століття тому, були закладені основи Соборності української держави, то сьогодні прийшов час Соборності українського суспільства.

Погляньте навколо, які ми могутні, багаті своїм мистецтвом, історією, українським словом. Ми багаті Г. Сковородою, Л. Українкою, М. Грушевським, М. Амосовим, Б. Ступкою і т.д. Всі вони безмежно любили свою Батьківщину.

Звертаюсь до молоді зі словами: «У глобальному світовому суспільстві ви не повинні втрачати свою індивідуальність, відчуття єдності з українським народом, повагу до духовних, моральних, культурних надбань.  Повинні знати  коріння української нації, традиції. Все це сприятиме порозумінню, консолідації народу, повазі один до одного».

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Н.С.Носова