Організація харчування дітей у навчальних закладах

Найважливішими компонентами розвитку особистості дитини є її фізичне, психічне та духовне здоров'я, стан якого визначається впливом на нього усього комплексу соціально-економічних, екологічних і духовних факторів. При цьому важливе значення має організація харчування вихованців у закладах дошкільної освіти, учнів у закладах загальної середньої освіти, дотримання фізіологічних та санітарних норм, забезпечення продуктами натурального походження з високою харчовою і біологічною цінністю, формування у шкільні роки відповідального ставлення дітей до власного здоров’я та вироблення навичок здорового способу життя, формування культури харчування з ранніх дитячих років.

Сьогодні має місце поступове зростання поширеності серед підростаючого покоління  хвороб  органів травлення, що безпосередньо залежить від якості та організації харчування. Тому постала необхідність посилення роботи щодо дотримання норм харчування дітей дошкільного та шкільного віку, сприяння організації безпечного та якісного харчування у навчальних закладах району.

Відділом освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації та керівниками навчальних закладів проводиться кропітка робота щодо організації харчування учнів, своєчасно приймаються відповідні управлінські рішення з питання організації безпечного та якісного харчування.

29 січня 2018 року відбулася наради відповідальних осіб за організацію харчування дітей у навчальних закладах. Розглянуто основні завдання з організації харчування на 2018 рік. Забезпечення належного рівня якості харчування вихованців навчальних закладів.

У нараді брали участь начальник відділу освіти, молоді та спорту Гребінківської РДА Носова Н.С., бухгалтер відділу освіти, молоді та спорту Радченко А.В., П.П. Мокроусова Н.І., Чілінгарян О.Б.

Носова Наталія Станіславівна зосередила увагу на першочерговості збереження здоров’я і життя дітей, необхідності посилення заходів із запобігання харчових отруєнь шляхом організації якісного гарячого харчування у закладах. Наголосила на необхідності дотримання санітарно-гігієнічних норм, важливості забезпечення безпечності та якості продуктів, які постачаються у навчальні заклади.

Підприємці обговорили питання забезпечення належних умов для організації раціонального харчування учнів, контролю за якістю продуктів, дотримання санітарно-гігієнічних норм продуктів харчування та дотримання дисципліни при організації харчування учнів за бюджетні та позабюджетні кошти.

Ухвалили: 

1. Відділу освіти, молоді та спорту Гребінківської РДА:

забезпечити організацію повноцінного збалансованого харчування вихованців ЗДО та ЗЗСО;

2. Керівникам ЗДО та ЗЗСО:

посилити особисту відповідальність та відповідальність усіх посадових осіб, причетних до цієї роботи, за стан харчування дітей в очолюваних закладах, безумовне дитримання Інструкції з організації харчування дітей, дотримуватись вимог Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів у навчальних закладах району". 

12 

37400, Полтавська обл. м. Гребінка, вул. Євгена Гребінки, 9 тел. 05359 91-5-60 e-mail: osvita@adm-hrebinka.gov.ua
Використання матеріалів на інших сайтах дозволяється лише за наявності гіперпосилання на сайт osvita.adm-hrebinka.gov.ua
Онлайн радио #radiobells_script_hash